Aplikacje VR, aplikacje wirtualnej rzeczywistości, tworzenie oprogramowania VR

Aplikacje VR to interaktywne oprogramowanie wirtualnej rzeczywistości, które umożliwia wykonywanie w świecie wirtualnym różnych aktywności. Po założeniu na głowę gogli VR i uruchomieniu aplikacji VR, lądujemy w wirtualnym świecie. Co ciekawe, świat ten działa i zachowuję się w sposób zbliżony do naszego realnego świata. Obsługujemy go w dokładnie taki sam sposób jak działa świat rzeczywisty. Czyli możemy np. rękami podnosić wirtualne przedmioty. Możemy poruszać się po wirtualnym świecie. Możemy eksplorować go dowli, pod warunkiem oczywiście, że aplikacja VR pozwala na takie działania.
Aplikacje VR dają silne wrażenie immersji. Polega ono na tym, że zakładając gogle VR całkowicie zanurzamy się w wirtualny świat. Mamy wrażenie fizycznej obecności w tym świecie. Modele 3d jakie obserwujemy mają trzeci wymiar. Nie są to płaskie obrazki a przestrzenne obiekty trójwymiarowe.
Dzięki takim cechom aplikacje VR możemy nazywać nowym medium. Jest to medium inne niż tradycyjne media, do których przywykliśmy. Aplikacji VR nie oglądamy na płaskim ekranie monitora czy telewizora. W aplikację VR wchodzimy fizycznie całym ciałem.
W EPICVR wiemy doskonale jak wykorzystać potencjał aplikacji VR. Tworzymy dedykowane aplikacje wirtualnej rzeczywistości dla klientów biznesowych, firm szkoleniowych, zakładów przemysłowych. Poruszamy się zarówno w obszarze szkoleń kompetencji miękkich jak i rozwijania kompetencji twardych.
Aplikacje VR pomagają rozwijać pamięć motoryczną i są kluczowym obszarem w nowoczesnych szkoleniach. W ramach aplikacji VR możemy odwzorować dowolny obiekt, przestrzeń czy zachowanie. Możemy zaprogramować dowolną sytuację. W VR nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Kwestia budżetu i czasu realizacji.
Tworzenie aplikacji VR to skomplikowany proces. Możemy wyróżnić następujące etapy:
- stworzenie koncepcji scenariusza działania aplikacji VR,
- zaprojektowanie środowiska otoczenia 3d,
- stworzenie modeli 3d obiektów i środowiska,
- prace programistyczne (oprogramowanie silnika VR oraz interakcji),
- testowanie gotowej aplikacji VR,
- wdrażanie poprawek,
- przekazanie gotowej aplikacji VR i przeszkolenie połączone z jej wdrożeniem w siedzibie klienta
Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania VR i AR od 2013 roku. Zrealizowaliśmy sporo projektów szkoleniowych, instruktażowych i marketingowych. Nasze aplikacje VR wykorzystują znane marki i duże rozpoznawalne firmy. Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy oprogramowania VR napisz do nas.
Oferujemy szybką bezpłatną wycenę projektu. EPICVR. pl to zespół doświadczonych specjalistów. Mamy na pokładzie programistów, grafików, specjalistów od efektów specjalnych. Tworzymy aplikacje VR i gry w wirtualnej rzeczywistości.

Szczegóły strony https://epicvr.pl/pl/aplikacje-vr/: