Katalog stron Katalok.pl

Regulamin

Informacje ogólne
Katalok.pl jest katalogiem internetowym czyli zbiorem odnośników oraz informacji na temat polskich stron internetowych.
Przeglądanie zasobów katalogu jest bezpłatne.
Zgłoszenie strony internetowej do katalogu
Każdy użytkownik może zaproponować własny serwis internetowy do katalogu.
Wypełniając formularz należy przestrzegać dostępnych wskazówek. Nieprawidłowo lub niedbale wypełnione zgłoszenia będą odrzucane. Redakcja katalogu zastrzega możliwość zmiany tytułu, opisu, słów kluczowych i kategorii.
Za rozpatrzenie wpisu pobierana jest bezzwrotna opłata. Opłata nie jest gwarancją akceptacji wpisu. Opłata zapewnia zgłaszającemu, że w ciągu jednego dnia roboczego redaktor katalogu odwiedzi stronę i sprawdzi czy nadaje się ona do katalogu.
Zapłata dokonywana jest za pomocą przelewu lub karty kredytowej. Po sfinalizowaniu płatności użytkownik otrzymuje kod upoważniający do zgłoszenia strony internetowej. Faktura Vat wystawiana jest na życzenie i nalezy w tym celu zaznaczyć formularzu odpowiednie pole oraz uzupełnić dane do faktury.
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.
Osoby lub firmy zainteresowane jednorazowym zakupem większej ilości kodów prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.
Redakcja katalogu nie będzie dodawać:
stron nie posiadających polskiej wersji językowej
stron firmowych i sklepów internetowych, które nie zawierają pełnych danych firmy
stron o wyjątkowo niskiej zawartości merytorycznej(np. treść niskiej jakości, brak treści w ogóle, treść skopiowana, .itp)
stron w trakcie budowy lub modernizacji( dotyczy także for internetowych z niewielką liczbą tematów, serwisów ogłoszeniowych z małą liczbą ogłoszeń, blogów z niewielką liczbą postów itp.)
podstron i podserwisów
stron zawierających błedy, które utrudniają w znaczący sposób ich oglądanie w przeglądarce Internet Explorer, Firefox lub Opera
stron naruszających polskie prawo lub ułatwiających łamanie prawa
stron zawierających wirusy, trojany, dialery i inne szkodliwe oprogramowanie oraz stron przekierowujących do niebezpiecznych serwisów
stron erotycznych i pornograficznych
stron poświęconych produktom lub usługom firmy, jeżeli strona tej firmy jest już w katalogu
stron, których treść stanowią wyłącznie programy partnerskie
stron typu MFA oraz farmy treści
stron związanych z systemami Get Paid
stron dystrybutorów firm typu MLM
stron służących manipulacji wynikom wyszukiwarek (np. katalogi seo, presell pages i inne tak zwane "zaplecze" pozycjonerskie)
stron biorących udział w systemach wymiany linków i giełdach linków przekazujących PageRank takich jak Prolink, Linkolo, Linklift.
stron stosujących sztuczki mające na celu poprawienie rankingu w wyszukiwarkach (np. ukrywanie tekstu, upychanie słów kluczowych, cloacking i inne)
aliasów stron np. prv.pl, xorg.pl, xt.pl, it.pl i inne
stron znajdujących się na darmowych serwerach
stron nie posiadających własnej domeny (np. darmowe wizytówki firm, profile użytkowników i podobne działające w ramach innej strony internetowej)
stron wymuszające rejestrację/logowania (np. fora internetowe, w których do czytania tematów wymagana jest rejestracja, sklepy internetowe z ukrytymi cenami/ofertą dla niezarejestrowanych, itp. )
Brak naruszenia powyższych wytycznych nie gwarantuje akceptacji wpisu. Ostateczna decyzja o dodaniu bądź odrzuceniu proponowanej strony należy do redaktora katalogu.
Redakcja Katalok.pl zastrzega prawo do usunięcia dowolnego wpisu bez podania przyczyny a w szczególności jeżeli:
strona zaprzestała działalności
strona wyświetla się niepoprawnie
strona obecna w Katalok.pl przestała spełniać wymagania jakościowe